Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+33 %
+46 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2022/06 | 2023/06 | 2024/06 | 2025/06 | 2026/06 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 493 000 | 342 000 | 365 000 | 314 000 | 419 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 19,4 % | −30,6 % | 6,7 % | −14 % | 33,4 % |
Liiketulos, € | 305 000 | 145 000 | 182 000 | 123 000 | 233 000 |
Tilikauden tulos, € | 227 000 | 127 000 | 143 000 | 166 000 | 243 000 |
Käyttökate, % | 66,3 % | 49,6 % | 55,6 % | 48,1 % | 60,3 % |
Liikevoitto, % | 62,1 % | 42,6 % | 50,1 % | 39,4 % | 55,7 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 493 000 | 342 000 | 365 000 | 314 000 | 419 000 |
Virallinen nimi
1.6.2011
Osakeyhtiö
Hollola
Katso kartallaPäätoimiala
LVI-alan työt
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus (43220)
Y-tunnus:
23.5.2011
Ennakkoperintärekisteri:
1.7.2011
Verohallinnon perustiedot:
16.6.2011
Kaupparekisteri:
1.6.2011
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.7.2011
Optimiputki Oy on perustettu vuonna 2011. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Hollola, ja pääasiallinen toimiala LVI-alan työt.
Yhtiön Optimiputki Oy liikevaihto oli 419 tuhatta ja tilikauden tulos 243 tuhatta. Liikevaihto nousi 33,4%. Liikevoittoprosentti oli 55,7%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
06/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää