Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+2,5 %
+2,9 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 522 000 | 872 000 | 681 000 | 677 000 | 694 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −6,9 % | 67,1 % | −21,9 % | −0,6 % | 2,5 % |
Liiketulos, € | 84 000 | 227 000 | 168 000 | 170 000 | 180 000 |
Tilikauden tulos, € | 66 000 | 179 000 | 126 000 | 138 000 | 142 000 |
Käyttökate, % | 27 % | 28,6 % | 27,4 % | 27,4 % | 30,8 % |
Liikevoitto, % | 16,2 % | 26,1 % | 24,7 % | 25,2 % | 26,1 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | - | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 522 000 | - | 681 000 | 677 000 | 694 000 |
Virallinen nimi
22.4.2014
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaHumaliston Rohdos
Päätoimiala
Lääketeollisuus
Kosmetiikka- ja hygieniatuotteiden vähittäiskauppa (47750)
Y-tunnus:
17.3.2014
Ennakkoperintärekisteri:
1.4.2014
Verohallinnon perustiedot:
21.5.2014
Työnantajarekisteri:
1.5.2014
Kaupparekisteri:
22.4.2014
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.4.2014
Y-Terveys Oy on perustettu vuonna 2014. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Lääketeollisuus.
Yhtiön Y-Terveys Oy liikevaihto oli 694 tuhatta ja tilikauden tulos 142 tuhatta. Liikevaihto nousi 2,5%. Liikevoittoprosentti oli 26,1%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää