Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+8,7 %
+30 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 369 000 | 336 000 | 325 000 | 343 000 | 373 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 10,8 % | 0 % | −11,9 % | 5,5 % | 8,8 % |
Liiketulos, € | 226 000 | 223 000 | 183 000 | 203 000 | 173 000 |
Tilikauden tulos, € | 313 000 | 260 000 | 385 000 | 191 000 | 248 000 |
Käyttökate, % | 66,7 % | 57,8 % | 57,9 % | 64,5 % | 57,4 % |
Liikevoitto, % | 61,5 % | 66,6 % | 56,5 % | 59,5 % | 46,4 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 369 000 | 336 000 | 325 000 | 343 000 | - |
Virallinen nimi
1.4.2005
Osakeyhtiö
Espoo
Katso kartallaPäätoimiala
Lääkäri tai lääkärikeskus
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut (86220)
Y-tunnus:
22.3.2005
Ennakkoperintärekisteri:
1.4.2005
Verohallinnon perustiedot:
19.4.2005
Työnantajarekisteri:
1.4.2005
Kaupparekisteri:
30.3.2005
Arvonlisäverovelvollisuus:
Alkutuottajana arvonlisäverovelvollinen:
1.10.2024
Optovita Oy on perustettu vuonna 2005. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Espoo, ja pääasiallinen toimiala Lääkäri tai lääkärikeskus.
Yhtiön Optovita Oy liikevaihto oli 373 tuhatta ja tilikauden tulos 248 tuhatta. Liikevaihto nousi 8,8%. Liikevoittoprosentti oli 46,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää