Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+40 %
+42 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2022/05 | 2023/05 | 2024/05 | 2025/05 | 2026/05 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 171 000 | 219 000 | 255 000 | 285 000 | 400 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 15,5 % | 28,1 % | 16,4 % | 11,8 % | 40,4 % |
Liiketulos, € | 78 000 | 146 000 | 162 000 | 150 000 | 209 000 |
Tilikauden tulos, € | 63 000 | 115 000 | 128 000 | 120 000 | 170 000 |
Käyttökate, % | 44,1 % | 63,7 % | 65,4 % | 53,3 % | 50,7 % |
Liikevoitto, % | 46,1 % | 67 % | 63,8 % | 53,1 % | 52,3 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 171 000 | 219 000 | 255 000 | 285 000 | 400 000 |
Virallinen nimi
14.12.2017
Osakeyhtiö
Sotkamo
Katso kartallaLääkäripalvelu Katja Erkkilä
Päätoimiala
Lääkäri tai lääkärikeskus
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut (86220)
Y-tunnus:
14.12.2017
Ennakkoperintärekisteri:
2.1.2018
Verohallinnon perustiedot:
27.12.2017
Työnantajarekisteri:
1.5.2020
Kaupparekisteri:
27.12.2017
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.8.2026
Mediarctica Oy on perustettu vuonna 2017. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Sotkamo, ja pääasiallinen toimiala Lääkäri tai lääkärikeskus.
Yhtiön Mediarctica Oy liikevaihto oli 400 tuhatta ja tilikauden tulos 170 tuhatta. Liikevaihto nousi 40,4%. Liikevoittoprosentti oli 52,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
05/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää