Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−8 %
−16 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 466 000 | 501 000 | 599 000 | 671 000 | 617 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −19,1 % | 7,5 % | 19,6 % | 12 % | −8 % |
Liiketulos, € | 219 000 | 257 000 | 261 000 | 300 000 | 291 000 |
Tilikauden tulos, € | 218 000 | 204 000 | 204 000 | 225 000 | 189 000 |
Käyttökate, % | 49,4 % | 51,1 % | 42,7 % | 44,9 % | 44,4 % |
Liikevoitto, % | 47,2 % | 51,6 % | 43,8 % | 44,8 % | 47,2 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 466 000 | 501 000 | 599 000 | 671 000 | 309 000 |
Virallinen nimi
9.1.2013
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPäätoimiala
Lääkäri tai lääkärikeskus
Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut (86220)
Y-tunnus:
21.12.2012
Ennakkoperintärekisteri:
21.12.2012
Verohallinnon perustiedot:
10.1.2013
Työnantajarekisteri:
1.10.2013
Kaupparekisteri:
9.1.2013
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
18.4.2018
Farane Oy on perustettu vuonna 2013. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Lääkäri tai lääkärikeskus.
Yhtiön Farane Oy liikevaihto oli 617 tuhatta ja tilikauden tulos 189 tuhatta. Liikevaihto laski 8,1%. Liikevoittoprosentti oli 47,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää