Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−0,6 %
+30 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/08 | 2023/08 | 2024/08 | 2025/08 | Uusi 2026/08 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 272 000 | 270 000 | 286 000 | 317 000 | 315 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −21,4 % | −0,7 % | 5,9 % | 10,8 % | −0,6 % |
Liiketulos, € | 147 000 | 158 000 | 153 000 | 177 000 | 241 000 |
Tilikauden tulos, € | 117 000 | 126 000 | 122 000 | 148 000 | 193 000 |
Käyttökate, % | 55,1 % | 59,3 % | 54,3 % | 56,6 % | 76,9 % |
Liikevoitto, % | 54,4 % | 58,6 % | 53,8 % | 56,2 % | 76,8 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 272 000 | 270 000 | 286 000 | 317 000 | 315 000 |
Virallinen nimi
25.3.2020
Osakeyhtiö
Kuopio
Katso kartallaKylmämestarit
Päätoimiala
Kylmäkoneasennus, kylmäkonehuolto
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus (43220)
Y-tunnus:
25.3.2020
Ennakkoperintärekisteri:
1.5.2020
Verohallinnon perustiedot:
2.4.2020
Kaupparekisteri:
2.4.2020
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.5.2020
Kylmämestarit on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Kuopio, ja pääasiallinen toimiala Kylmäkoneasennus, kylmäkonehuolto.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Energia Kylmä Oy.
Yhtiön Kylmämestarit liikevaihto oli 315 tuhatta ja tilikauden tulos 193 tuhatta. Liikevaihto laski 0,6%. Liikevoittoprosentti oli 76,8%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
08/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää