Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−35 %
−84 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin
Liiketoiminta | 2022/01 | 2023/01 | 2024/01 | 2025/01 | 2026/01 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 419 000 | 507 000 | 556 000 | 513 000 | 332 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 2,4 % | 21 % | 9,7 % | −7,7 % | −35,3 % |
Liiketulos, € | 122 000 | 200 000 | 160 000 | 130 000 | 21 000 |
Tilikauden tulos, € | 97 000 | 159 000 | 127 000 | 104 000 | 17 000 |
Käyttökate, % | 56,5 % | 60,6 % | 54,4 % | 56,1 % | 42 % |
Liikevoitto, % | 29,2 % | 39,5 % | 28,8 % | 25,5 % | 6,5 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 419 000 | 507 000 | 556 000 | 513 000 | 332 000 |
Virallinen nimi
22.1.2013
Osakeyhtiö
Oulu
Katso kartallaPäätoimiala
Kappaletavarakuljetus
Kuljetusliike
Maanrakennus ja maansiirto
Viherrakentaminen, vihersuunnittelu
Tieliikenteen tavarankuljetus (49410)
Y-tunnus:
22.1.2013
Ennakkoperintärekisteri:
1.2.2013
Verohallinnon perustiedot:
1.2.2013
Kaupparekisteri:
1.2.2013
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.2.2013
Konepiltonen Oy on perustettu vuonna 2013. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Oulu, ja pääasiallinen toimiala Kuljetusliike.
Yhtiön muut toimialat ovat kappaletavarakuljetus, maanrakennus ja maansiirto, viherrakentaminen, vihersuunnittelu.
Yhtiön Konepiltonen Oy liikevaihto oli 332 tuhatta ja tilikauden tulos 17 tuhatta. Liikevaihto laski 35,3%. Liikevoittoprosentti oli 6,5%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
01/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää