Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+6,7 %
−74 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/04 | 2023/04 | 2024/04 | 2025/04 | 2026/04 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 300 000 | 312 000 | 173 000 | 178 000 | 190 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 3,5 % | 4 % | −44,5 % | 2,9 % | 6,7 % |
Liiketulos, € | 211 000 | 171 000 | 87 000 | 74 000 | 97 000 |
Tilikauden tulos, € | 188 000 | 238 000 | 256 000 | 655 000 | 168 000 |
Käyttökate, % | 67 % | 51,8 % | 40,4 % | 33,3 % | 40,8 % |
Liikevoitto, % | 70,4 % | 55,1 % | 50,9 % | 42,2 % | 51,6 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 300 000 | 312 000 | 173 000 | 178 000 | 190 000 |
Virallinen nimi
1.1.1993
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPäätoimiala
Kukkakauppa
Saniteettivarusteiden ja muiden rakennustarvikkeiden erikoistunut tukkukauppa (46839)
Y-tunnus:
6.7.1993
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
6.7.1993
Kaupparekisteri:
2.6.1993
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Kukkakauppa TK on perustettu vuonna 1993. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Kukkakauppa.
Viralliselta nimeltään yhtiö on TK-Tuorekori Oy.
Yhtiön Kukkakauppa TK liikevaihto oli 190 tuhatta ja tilikauden tulos 168 tuhatta. Liikevaihto nousi 6,7%. Liikevoittoprosentti oli 51,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
04/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää