Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+0,4 %
−33 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 287 000 | 291 000 | 242 000 | 255 000 | 256 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 22,7 % | 1,4 % | −16,8 % | 5,4 % | 0,4 % |
Liiketulos, € | 43 000 | 25 000 | −34 000 | - | −1 000 |
Tilikauden tulos, € | 36 000 | 21 000 | −29 000 | 6 000 | 4 000 |
Käyttökate, % | 15,1 % | 8,8 % | −13,3 % | 0,3 % | −0,2 % |
Liikevoitto, % | 15,1 % | 8,8 % | −13,9 % | 0,3 % | −0,3 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 287 000 | 291 000 | 242 000 | 255 000 | 256 000 |
Virallinen nimi
12.6.1991
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPäätoimiala
Koulutukset ja koulutuspalvelut
Muu muualla luokittelematon monenlainen koulutustoiminta (85599)
Y-tunnus:
6.8.1991
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
6.8.1991
Työnantajarekisteri:
1.8.1991
Kaupparekisteri:
12.6.1991
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Pellervo-Instituutti Oy on perustettu vuonna 1991. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Koulutukset ja koulutuspalvelut.
Yhtiön Pellervo-Instituutti Oy liikevaihto oli 256 tuhatta ja tilikauden tulos 4 tuhatta. Liikevaihto nousi 0,4%. Liikevoittoprosentti oli -0,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää