Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+17 %
+146 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/05 | 2023/05 | 2024/05 | 2025/05 | 2026/05 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 147 000 | 104 000 | 180 000 | 197 000 | 231 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −10,4 % | −29,2 % | 73,1 % | 9,4 % | 17,3 % |
Liiketulos, € | 40 000 | 24 000 | 46 000 | 37 000 | 74 000 |
Tilikauden tulos, € | 30 000 | 18 000 | 35 000 | 24 000 | 59 000 |
Käyttökate, % | 29,2 % | 26,2 % | 36,9 % | 27 % | 31,2 % |
Liikevoitto, % | 27,5 % | 24,1 % | 25,8 % | 18,9 % | 32,3 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | - | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 147 000 | 104 000 | 180 000 | - | 231 000 |
Virallinen nimi
25.4.2017
Osakeyhtiö
Kalajoki
Katso kartallaKalajoen Asuntoapu
Kalajoen Valvontapalvelu
Kalajoen suunnittelupalvelu
Päätoimiala
Konsultointipalvelut
Muu rakennustekninen palvelu (71126)
Y-tunnus:
25.4.2017
Ennakkoperintärekisteri:
25.4.2017
Verohallinnon perustiedot:
28.4.2017
Työnantajarekisteri:
1.5.2017
Kaupparekisteri:
28.4.2017
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
25.4.2017
Kasuva Oy on perustettu vuonna 2017. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Kalajoki, ja pääasiallinen toimiala Konsultointipalvelut.
Yhtiön Kasuva Oy liikevaihto oli 231 tuhatta ja tilikauden tulos 59 tuhatta. Liikevaihto nousi 17,3%. Liikevoittoprosentti oli 32,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
05/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää