Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−47 %
−51 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsen yksin
Liiketoiminta | 2022/02 | 2023/02 | 2024/02 | 2025/02 | 2026/02 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 140 000 | 265 000 | 114 000 | 188 000 | 100 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −19,1 % | 89,3 % | −57 % | 64,9 % | −46,8 % |
Liiketulos, € | 11 000 | 38 000 | 23 000 | 51 000 | 20 000 |
Tilikauden tulos, € | 9 000 | 30 000 | 18 000 | 41 000 | 20 000 |
Käyttökate, % | 8,5 % | 14,5 % | 20,7 % | 27,7 % | 20,4 % |
Liikevoitto, % | 8,4 % | 14,4 % | 20,7 % | 27,6 % | 20,3 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 140 000 | 265 000 | 114 000 | 188 000 | 100 000 |
Virallinen nimi
7.8.1991
Osakeyhtiö
Loimaa
Katso kartallaPäätoimiala
Konepajateollisuus ja metallityöt
Metallin alihankintateollisuus
Metallien työstö (25530)
Y-tunnus:
3.5.1991
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
3.5.1991
Työnantajarekisteri:
1.4.1991
Kaupparekisteri:
7.8.1991
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Taltor Oy on perustettu vuonna 1991. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Loimaa, ja pääasiallinen toimiala Konepajateollisuus ja metallityöt.
Yhtiön toinen toimiala on metallin alihankintateollisuus.
Yhtiön Taltor Oy liikevaihto oli 100 tuhatta ja tilikauden tulos 20 tuhatta. Liikevaihto laski 46,8%. Liikevoittoprosentti oli 20,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
02/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää