Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+23 %
+345 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 167 000 | 205 000 | 139 000 | 141 000 | 174 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 11,3 % | 22,8 % | −32,2 % | 1,4 % | 23,4 % |
Liiketulos, € | 10 000 | - | 27 000 | 12 000 | 22 000 |
Tilikauden tulos, € | 9 000 | 1 000 | 30 000 | 11 000 | 49 000 |
Käyttökate, % | 9,4 % | 2,4 % | 22,3 % | 42,7 % | 12 % |
Liikevoitto, % | 6,4 % | 0,3 % | 20,1 % | 9,1 % | 13,2 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 167 000 | 205 000 | 139 000 | 141 000 | - |
Virallinen nimi
9.6.1993
Osakeyhtiö
Turku
Katso kartallaPäätoimiala
Elintarviketeollisuuden koneet ja laitteet
Konepajateollisuus ja metallityöt
Muualla luokittelematon muiden yleiskäyttöön tarkoitettujen koneiden valmistus (28290)
Y-tunnus:
14.9.1993
Ennakkoperintärekisteri:
24.3.2026
Verohallinnon perustiedot:
14.9.1993
Kaupparekisteri:
9.6.1993
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Suomisen Konepaja Oy on perustettu vuonna 1993. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Turku, ja pääasiallinen toimiala Konepajateollisuus ja metallityöt.
Yhtiön toinen toimiala on elintarviketeollisuuden koneet ja laitteet.
Yhtiön Suomisen Konepaja Oy liikevaihto oli 174 tuhatta ja tilikauden tulos 49 tuhatta. Liikevaihto nousi 23,4%. Liikevoittoprosentti oli 13,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää