Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+7,8 %
+141 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 738 000 | 1 888 000 | 2 625 000 | 2 293 000 | 2 472 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 14,6 % | 8,6 % | 39 % | −12,6 % | 7,8 % |
Liiketulos, € | 59 000 | 117 000 | 71 000 | 210 000 | 557 000 |
Tilikauden tulos, € | 46 000 | 95 000 | 54 000 | 185 000 | 445 000 |
Käyttökate, % | 3,4 % | 6,2 % | 2,7 % | 9,2 % | 22,6 % |
Liikevoitto, % | 3,4 % | 6,2 % | 2,7 % | 9,2 % | 22,6 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 9 | - | 9 | 9 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 193 000 | - | 292 000 | 255 000 | - |
Virallinen nimi
3.12.1986
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaRuslania
Ruslania Books LTD
Ruslania Books Corporation
Päätoimiala
Kirjakauppa, paperikauppa
Kirjojen vähittäiskauppa (47610)
Y-tunnus:
6.2.1987
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
6.2.1987
Työnantajarekisteri:
1.8.1999
Kaupparekisteri:
3.12.1986
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Ruslania Books Oy on perustettu vuonna 1986. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Kirjakauppa, paperikauppa.
Yhtiön Ruslania Books Oy liikevaihto oli 2,47 miljoonaa ja tilikauden tulos 445 tuhatta. Liikevaihto nousi 7,8%. Liikevoittoprosentti oli 22,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää