Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−22 %
−60 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsen ja toimitusjohtaja yhdessä sekä hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/04 | 2023/04 | 2024/04 | 2025/04 | 2026/04 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 178 000 | 182 000 | 192 000 | 194 000 | 152 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 2,3 % | 5,5 % | 1 % | −21,6 % |
Liiketulos, € | −7 000 | 29 000 | 7 000 | 25 000 | 8 000 |
Tilikauden tulos, € | −8 000 | 23 000 | 5 000 | 20 000 | 8 000 |
Käyttökate, % | −1,1 % | 14,4 % | 3,9 % | 13,4 % | 5,6 % |
Liikevoitto, % | −3,7 % | 16,1 % | 4,1 % | 13,2 % | 5,4 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 178 000 | 182 000 | 192 000 | 194 000 | 152 000 |
Virallinen nimi
8.4.2020
Osakeyhtiö
Pieksämäki
Katso kartallaPäätoimiala
Kiinteistöpalvelu
Katujen ja teiden puhtaanapito (81231)
Y-tunnus:
8.4.2020
Ennakkoperintärekisteri:
8.4.2020
Verohallinnon perustiedot:
23.4.2020
Kaupparekisteri:
23.4.2020
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
8.4.2020
Urakointi Uti Oy on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Pieksämäki, ja pääasiallinen toimiala Kiinteistöpalvelu.
Yhtiön Urakointi Uti Oy liikevaihto oli 152 tuhatta ja tilikauden tulos 8 tuhatta. Liikevaihto laski 21,6%. Liikevoittoprosentti oli 5,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
04/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää