Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−6,2 %
−19 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 121 000 | 180 000 | 211 000 | 194 000 | 182 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −32,8 % | 0 % | 74,4 % | −8,1 % | −6,2 % |
Liiketulos, € | 51 000 | 19 000 | 24 000 | 41 000 | 32 000 |
Tilikauden tulos, € | 41 000 | 15 000 | 20 000 | 32 000 | 26 000 |
Käyttökate, % | 42,6 % | 11,1 % | 11,6 % | 21,2 % | 18 % |
Liikevoitto, % | 42,6 % | 11,1 % | 11,6 % | 21,2 % | 18 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | - | - | - | 1 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | - | - | 194 000 | - |
Virallinen nimi
1.1.2020
Osakeyhtiö
Vantaa
Katso kartallaRakennuttamis- ja valvontapalvelu Origo Tekninen
Origo Housing Management Ltd
Päätoimiala
Kiinteistöpalvelu
Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti (68320)
Y-tunnus:
1.1.2020
Ennakkoperintärekisteri:
2.1.2021
Verohallinnon perustiedot:
13.1.2020
Kaupparekisteri:
13.1.2020
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.1.2021
Origo Isännöinti Oy on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Vantaa, ja pääasiallinen toimiala Kiinteistöpalvelu.
Yhtiön Origo Isännöinti Oy liikevaihto oli 182 tuhatta ja tilikauden tulos 26 tuhatta. Liikevaihto laski 6,2%. Liikevoittoprosentti oli 18%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää