Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−48 %
−68 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja yhdessä
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 6 148 000 | 3 206 000 | 9 393 000 | 20 830 000 | 10 928 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −30,4 % | −47,8 % | 193 % | 121,8 % | −47,5 % |
Liiketulos, € | 789 000 | 7 080 000 | 1 567 000 | 1 480 000 | 467 000 |
Tilikauden tulos, € | 1 301 000 | 6 017 000 | 1 259 000 | 2 173 000 | 690 000 |
Käyttökate, % | 18,4 % | 228,5 % | 19,2 % | 8,2 % | 6,9 % |
Liikevoitto, % | 12,8 % | 220,9 % | 16,7 % | 7,1 % | 4,3 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 6 148 000 | 3 206 000 | 9 393 000 | 20 830 000 | 10 928 000 |
Virallinen nimi
12.10.1973
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPäätoimiala
Kiinteistöhallinto
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta (68203)
Y-tunnus:
15.3.1978
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
15.3.1978
Kaupparekisteri:
12.10.1973
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
1.4.2002
Valtasampo Oy on perustettu vuonna 1973. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Kiinteistöhallinto.
Yhtiön Valtasampo Oy liikevaihto oli 10,93 miljoonaa ja tilikauden tulos 690 tuhatta. Liikevaihto laski 47,5%. Liikevoittoprosentti oli 4,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
03/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää