Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+11 %
+46 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 797 000 | 1 663 000 | 1 714 000 | 1 970 000 | 2 178 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 9,3 % | −7,5 % | 3,1 % | 14,9 % | 10,6 % |
Liiketulos, € | 673 000 | 686 000 | 613 000 | 693 000 | 1 014 000 |
Tilikauden tulos, € | 673 000 | 686 000 | 613 000 | 693 000 | 1 014 000 |
Käyttökate, % | 67,8 % | 65 % | 67,2 % | 57,9 % | 69,1 % |
Liikevoitto, % | 37,5 % | 41,3 % | 35,8 % | 35,2 % | 46,6 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 1 797 000 | 1 663 000 | 1 714 000 | 1 970 000 | 2 178 000 |
Virallinen nimi
3.11.1980
Osakeyhtiö
Vaasa
Katso kartallaVEO Real Estate Ltd
VEO Fastigheter Ab
Päätoimiala
Kiinteistöhallinto
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta (68203)
Y-tunnus:
3.11.1980
Ennakkoperintärekisteri:
1.1.1999
Verohallinnon perustiedot:
3.11.1980
Kaupparekisteri:
19.9.1980
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
3.6.1994
VEO Kiinteistöt Oy on perustettu vuonna 1980. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Vaasa, ja pääasiallinen toimiala Kiinteistöhallinto.
Yhtiön VEO Kiinteistöt Oy liikevaihto oli 2,18 miljoonaa ja tilikauden tulos 1,01 miljoonaa. Liikevaihto nousi 10,6%. Liikevoittoprosentti oli 46,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää