Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−18 %
+71 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2020/12 | 2021/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 171 000 | 180 000 | 431 000 | 256 000 | 211 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | 5,3 % | 139,4 % | −40,6 % | −17,6 % |
Liiketulos, € | 1 000 | 22 000 | 57 000 | −14 000 | 11 000 |
Tilikauden tulos, € | - | 18 000 | 39 000 | −17 000 | −5 000 |
Käyttökate, % | 1,4 % | 13,7 % | 17,3 % | −0,5 % | 11,6 % |
Liikevoitto, % | 0,7 % | 12,8 % | 13,5 % | −5,3 % | 5,4 % |
Maksuvalmius | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 171 000 | 180 000 | 431 000 | 256 000 | 211 000 |
Virallinen nimi
6.1.2020
Osakeyhtiö
Tampere
Katso kartallaRuuti & Co
Päätoimiala
Kiinteistöhallinto
Asuntojen ja asuinkiinteistöjen hallinta (68202)
Y-tunnus:
6.1.2020
Ennakkoperintärekisteri:
6.1.2020
Verohallinnon perustiedot:
14.1.2020
Kaupparekisteri:
14.1.2020
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
6.1.2020
Ruutia Oy on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Tampere, ja pääasiallinen toimiala Kiinteistöhallinto.
Yhtiön Ruutia Oy liikevaihto oli 211 tuhatta ja tilikauden tulos -5 tuhatta. Liikevaihto laski 17,6%. Liikevoittoprosentti oli 5,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää