Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+4,3 %
+2 948 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/06 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 494 000 | - | 1 316 000 | 1 202 000 | 1 254 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | −100 % | 0 % | −8,7 % | 4,3 % |
Liiketulos, € | 386 000 | 1 027 000 | 584 000 | 87 000 | −45 000 |
Tilikauden tulos, € | 291 000 | 761 000 | 338 000 | −108 000 | 3 076 000 |
Käyttökate, % | 78,4 % | 71,3 % | 44,5 % | 7,3 % | −3,5 % |
Liikevoitto, % | 78,4 % | - | 44,5 % | 7,3 % | −3,5 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | - | 1 | - | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | 0 | - | 1 202 000 | 1 254 000 |
Virallinen nimi
27.3.2020
Osakeyhtiö
Muhos
Katso kartallaLouhi Invest
Louhi Asunnot
Päätoimiala
Kiinteistöhallinto
Asuntojen ja asuinkiinteistöjen hallinta (68202)
Y-tunnus:
27.3.2020
Ennakkoperintärekisteri:
6.4.2021
Verohallinnon perustiedot:
9.4.2020
Kaupparekisteri:
9.4.2020
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
31.1.2022
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.4.2021
Louhi House Oy on perustettu vuonna 2020. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Muhos, ja pääasiallinen toimiala Kiinteistöhallinto.
Yhtiön Louhi House Oy liikevaihto oli 1,25 miljoonaa ja tilikauden tulos 3,08 miljoonaa. Liikevaihto nousi 4,3%. Liikevoittoprosentti oli -3,5%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää