Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+13 %
−39 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja, hallituksen jäsen ja hallituksen varajäsen kukin yksin.
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 617 000 | 713 000 | 787 000 | 766 000 | 863 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 8,4 % | 15,6 % | 10,4 % | −2,7 % | 12,7 % |
Liiketulos, € | 256 000 | 239 000 | 312 000 | 359 000 | 223 000 |
Tilikauden tulos, € | 195 000 | 179 000 | 239 000 | 282 000 | 173 000 |
Käyttökate, % | 63,4 % | 51 % | 55,4 % | 61,6 % | 38,6 % |
Liikevoitto, % | 41,5 % | 33,6 % | 39,8 % | 47 % | 25,9 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 617 000 | 713 000 | 787 000 | 766 000 | - |
Virallinen nimi
21.8.1986
Osakeyhtiö
Lahti
Katso kartallaPäätoimiala
Kiinteistöhallinto
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta (68203)
Y-tunnus:
12.1.1987
Ennakkoperintärekisteri:
16.9.2013
Verohallinnon perustiedot:
12.1.1987
Työnantajarekisteri:
1.3.2013
Kaupparekisteri:
21.8.1986
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
7.3.2005
Etelä-Suomen Kiinteistöhallinta Oy on perustettu vuonna 1986. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Lahti, ja pääasiallinen toimiala Kiinteistöhallinto.
Yhtiön Etelä-Suomen Kiinteistöhallinta Oy liikevaihto oli 863 tuhatta ja tilikauden tulos 173 tuhatta. Liikevaihto nousi 12,7%. Liikevoittoprosentti oli 25,9%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää