Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−2,8 %
−25 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/01 | 2023/01 | 2024/01 | 2025/01 | 2026/01 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 118 000 | 1 242 000 | 1 337 000 | 1 277 000 | 1 241 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −0,5 % | 11,1 % | 7,7 % | −4,5 % | −2,8 % |
Liiketulos, € | 352 000 | 542 000 | 649 000 | 785 000 | 524 000 |
Tilikauden tulos, € | 290 000 | 532 000 | 435 000 | 745 000 | 561 000 |
Käyttökate, % | 57,5 % | 68,2 % | 69,9 % | 71,8 % | 64,2 % |
Liikevoitto, % | 31,5 % | 43,8 % | 48,6 % | 61,5 % | 42,3 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 1 118 000 | 1 242 000 | 1 337 000 | 1 277 000 | 1 241 000 |
Virallinen nimi
13.5.1982
Osakeyhtiö
Tampere
Katso kartallaAK Suoniemi-Yhtiöt
Nostolavakeskus Suoniemi
Päätoimiala
Kiinteistöhallinto
Asuntojen vuokraus (68201)
Y-tunnus:
9.8.1982
Ennakkoperintärekisteri:
14.7.2003
Verohallinnon perustiedot:
9.8.1982
Kaupparekisteri:
13.5.1982
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
1.7.2003
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.11.2001
Ari Suoniemi Oy on perustettu vuonna 1982. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Tampere, ja pääasiallinen toimiala Kiinteistöhallinto.
Yhtiön Ari Suoniemi Oy liikevaihto oli 1,24 miljoonaa ja tilikauden tulos 561 tuhatta. Liikevaihto laski 2,8%. Liikevoittoprosentti oli 42,3%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
01/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää