Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−6,3 %
−36 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2021/10 | 2022/10 | 2023/10 | 2024/10 | 2025/10 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 169 000 | 1 654 000 | 1 764 000 | 1 732 000 | 1 623 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 22,3 % | 41,5 % | 6,7 % | −1,8 % | −6,3 % |
Liiketulos, € | 155 000 | 407 000 | 368 000 | 428 000 | 259 000 |
Tilikauden tulos, € | 212 000 | 416 000 | 172 000 | 361 000 | 231 000 |
Käyttökate, % | 14,7 % | 25,2 % | 20,6 % | 24,6 % | 15,9 % |
Liikevoitto, % | 13,3 % | 24,6 % | 20,9 % | 24,7 % | 16 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | - | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 1 169 000 | 1 654 000 | - | 1 732 000 | 1 623 000 |
Virallinen nimi
16.12.2009
Osakeyhtiö
Espoo
Katso kartallaFenix Kauneus
Kauneusakatemia Fenix
Beauty Academy Fenix
Nailpoint Helsinki
Fenix DaySpa
Kauneuskeskus Fenix
Salon Fenix
Beauty Center Fenix Ltd
Päätoimiala
Kauneushoitola
Kauneudenhoitopalvelut (96220)
Y-tunnus:
20.11.2009
Ennakkoperintärekisteri:
20.11.2009
Verohallinnon perustiedot:
16.12.2009
Kaupparekisteri:
15.12.2009
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.11.2009
Fenix Kauneus Oy on perustettu vuonna 2009. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Espoo, ja pääasiallinen toimiala Kauneushoitola.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Kauneushoitola Fenix Oy.
Yhtiön Fenix Kauneus Oy liikevaihto oli 1,62 miljoonaa ja tilikauden tulos 231 tuhatta. Liikevaihto laski 6,3%. Liikevoittoprosentti oli 16%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
10/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää