Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+21 %
+124 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 391 000 | 298 000 | 323 000 | 443 000 | 537 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 18,5 % | −23,8 % | 8,4 % | 37,2 % | 21,2 % |
Liiketulos, € | 75 000 | −33 000 | 27 000 | 32 000 | 72 000 |
Tilikauden tulos, € | 67 000 | −34 000 | 26 000 | 25 000 | 56 000 |
Käyttökate, % | 19,2 % | −6,9 % | 11,2 % | 10,5 % | 15,6 % |
Liikevoitto, % | 19,4 % | −10,9 % | 8,4 % | 7,3 % | 13,6 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 391 000 | 298 000 | 323 000 | 443 000 | 269 000 |
Virallinen nimi
18.11.2008
Osakeyhtiö
Vantaa
Katso kartallaPäätoimiala
Kattotyöt
Talonrakentaminen (41000)
Y-tunnus:
14.11.2008
Ennakkoperintärekisteri:
17.11.2008
Verohallinnon perustiedot:
18.11.2008
Työnantajarekisteri:
17.11.2008
Kaupparekisteri:
20.11.2008
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
17.11.2008
Rakennus Yletyinen Oy on perustettu vuonna 2008. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Vantaa, ja pääasiallinen toimiala Kattotyöt.
Yhtiön Rakennus Yletyinen Oy liikevaihto oli 537 tuhatta ja tilikauden tulos 56 tuhatta. Liikevaihto nousi 21,2%. Liikevoittoprosentti oli 13,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää