Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+34 %
−17 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Liiketoiminta | 2022/02 | 2023/02 | 2024/02 | 2025/02 | 2026/02 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 140 000 | 150 000 | 176 000 | 357 000 | 479 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 30,8 % | 7,1 % | 17,3 % | 102,8 % | 34,2 % |
Liiketulos, € | 67 000 | 34 000 | 22 000 | 53 000 | 34 000 |
Tilikauden tulos, € | 53 000 | 26 000 | 17 000 | 41 000 | 34 000 |
Käyttökate, % | 53,9 % | 28,6 % | 20,4 % | 21,2 % | 12,5 % |
Liikevoitto, % | 48,6 % | 23,2 % | 12,9 % | 15,1 % | 7,2 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 140 000 | 150 000 | 176 000 | 357 000 | 240 000 |
Virallinen nimi
30.5.2018
Osakeyhtiö
Rovaniemi
Katso kartallaPäätoimiala
Kaavoitus ja maankäytönsuunnittelu
Yhdyskuntasuunnittelu (71121)
Y-tunnus:
30.5.2018
Ennakkoperintärekisteri:
1.7.2018
Verohallinnon perustiedot:
4.6.2018
Työnantajarekisteri:
16.2.2025
Kaupparekisteri:
4.6.2018
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
30.5.2018
Mittarimato Oy on perustettu vuonna 2018. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Rovaniemi, ja pääasiallinen toimiala Kaavoitus ja maankäytönsuunnittelu.
Yhtiön Mittarimato Oy liikevaihto oli 479 tuhatta ja tilikauden tulos 34 tuhatta. Liikevaihto nousi 34,2%. Liikevoittoprosentti oli 7,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
02/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää