Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−8,9 %
−20 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 227 000 | 260 000 | 290 000 | 248 000 | 226 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −12 % | 14,5 % | 11,5 % | −14,5 % | −8,9 % |
Liiketulos, € | 33 000 | 20 000 | 23 000 | 23 000 | 19 000 |
Tilikauden tulos, € | 23 000 | 12 000 | 14 000 | 15 000 | 12 000 |
Käyttökate, % | 32 % | 27,3 % | 29,2 % | 30,2 % | 24,4 % |
Liikevoitto, % | 14,8 % | 8,1 % | 8,1 % | 9,6 % | 8,5 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 227 000 | 260 000 | 290 000 | 248 000 | 226 000 |
Virallinen nimi
23.9.2009
Osakeyhtiö
Lahti
Katso kartallaSuomen IWE-palvelut
Päätoimiala
Insinööritoimisto, suunnittelutoimisto
Kone- ja prosessisuunnittelu (71127)
Y-tunnus:
7.9.2009
Ennakkoperintärekisteri:
7.9.2009
Verohallinnon perustiedot:
23.9.2009
Työnantajarekisteri:
1.9.2014
Kaupparekisteri:
22.9.2009
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
7.9.2009
Souru Oy on perustettu vuonna 2009. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Lahti, ja pääasiallinen toimiala Insinööritoimisto, suunnittelutoimisto.
Yhtiön Souru Oy liikevaihto oli 226 tuhatta ja tilikauden tulos 12 tuhatta. Liikevaihto laski 8,9%. Liikevoittoprosentti oli 8,5%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää