Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+1,6 %
+89 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 896 000 | 871 000 | 742 000 | 796 000 | 809 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 18,7 % | −2,8 % | −14,8 % | 7,3 % | 1,6 % |
Liiketulos, € | 220 000 | 243 000 | 159 000 | 114 000 | 208 000 |
Tilikauden tulos, € | 172 000 | 197 000 | 130 000 | 90 000 | 170 000 |
Käyttökate, % | 26,4 % | 29,9 % | 22,3 % | 14,8 % | 26,7 % |
Liikevoitto, % | 24,7 % | 28 % | 21,5 % | 14,3 % | 25,8 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 11 | 7 | 7 | 7 | 10 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 81 000 | 124 000 | 106 000 | 114 000 | 81 000 |
Virallinen nimi
6.3.2017
Osakeyhtiö
Oulainen
Katso kartallaPäätoimiala
Insinööritoimisto, suunnittelutoimisto
Sähkötekninen suunnittelu (71125)
Y-tunnus:
6.3.2017
Ennakkoperintärekisteri:
6.3.2017
Verohallinnon perustiedot:
17.3.2017
Työnantajarekisteri:
24.2.2017
Kaupparekisteri:
17.3.2017
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
24.2.2017
Insinööritoimisto KTS Oy on perustettu vuonna 2017. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Oulainen, ja pääasiallinen toimiala Insinööritoimisto, suunnittelutoimisto.
Yhtiön Insinööritoimisto KTS Oy liikevaihto oli 809 tuhatta ja tilikauden tulos 170 tuhatta. Liikevaihto nousi 1,6%. Liikevoittoprosentti oli 25,8%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 10 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 42,9% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää