Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−27 %
+90 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/04 | 2023/04 | 2024/04 | 2025/04 | 2026/04 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 141 000 | 91 000 | 99 000 | 140 000 | 102 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 45,4 % | 0 % | 8,8 % | 41,4 % | −27,1 % |
Liiketulos, € | 40 000 | 12 000 | 21 000 | 12 000 | 23 000 |
Tilikauden tulos, € | 32 000 | 9 000 | 16 000 | 10 000 | 19 000 |
Käyttökate, % | 28,8 % | 13,6 % | 21,3 % | 9 % | 23,6 % |
Liikevoitto, % | 28,8 % | 13,6 % | 21,3 % | 9 % | 23,6 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | 91 000 | 99 000 | 140 000 | 102 000 |
Virallinen nimi
1.1.2000
Osakeyhtiö
Lappeenranta
Katso kartallaPäätoimiala
Insinööritoimisto, suunnittelutoimisto koneille
Kone- ja prosessisuunnittelu (71127)
Y-tunnus:
29.5.2000
Ennakkoperintärekisteri:
19.5.2000
Verohallinnon perustiedot:
29.5.2000
Työnantajarekisteri:
15.5.2000
Kaupparekisteri:
4.7.2000
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
15.5.2000
HM-Automaatio Oy on perustettu vuonna 2000. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Lappeenranta, ja pääasiallinen toimiala Insinööritoimisto, suunnittelutoimisto koneille.
Yhtiön HM-Automaatio Oy liikevaihto oli 102 tuhatta ja tilikauden tulos 19 tuhatta. Liikevaihto laski 27,1%. Liikevoittoprosentti oli 23,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
04/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää