Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−40 %
−15 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsen ja toimitusjohtaja yhdessä sekä hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2020/12 | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 929 000 | 427 000 | 448 000 | 365 000 | 218 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 0 % | −54 % | 4,9 % | −18,5 % | −40,3 % |
Liiketulos, € | −192 000 | −285 000 | −200 000 | −142 000 | −148 000 |
Tilikauden tulos, € | 14 000 | 12 000 | 8 000 | 13 000 | 11 000 |
Käyttökate, % | −20,7 % | −66,6 % | −44,6 % | −38,7 % | −67,8 % |
Liikevoitto, % | −20,7 % | −66,6 % | −44,6 % | −38,7 % | −67,8 % |
Maksuvalmius | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Henkilöstö | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Henkilöstö | 6 | 6 | 5 | 3 | 3 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 155 000 | 71 000 | 90 000 | 122 000 | 73 000 |
Virallinen nimi
12.12.2012
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaAcsion
Päätoimiala
IT-palvelut
Tietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut (63100)
Y-tunnus:
12.12.2012
Ennakkoperintärekisteri:
1.1.2013
Verohallinnon perustiedot:
19.12.2012
Työnantajarekisteri:
1.1.2013
Kaupparekisteri:
18.12.2012
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.1.2013
Also Cloud Solutions Oy on perustettu vuonna 2012. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala IT-palvelut.
Yhtiön Also Cloud Solutions Oy liikevaihto oli 218 tuhatta ja tilikauden tulos 11 tuhatta. Liikevaihto laski 40,3%. Liikevoittoprosentti oli -67,8%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2024.
12/2024 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 3 työntekijää. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää