Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−22 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja yksin
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 11 000 | 121 000 | 216 000 | 152 000 | 118 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 266,7 % | 1 000 % | 78,5 % | −29,6 % | −22,4 % |
Liiketulos, € | 2 000 | 36 000 | 62 000 | −1 000 | −5 000 |
Tilikauden tulos, € | 2 000 | 30 000 | 49 000 | - | −5 000 |
Käyttökate, % | 17,9 % | 30,5 % | 28,9 % | −0,2 % | −3,8 % |
Liikevoitto, % | 20 % | 30,5 % | 28,9 % | −0,2 % | −3,8 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | - | 1 | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | 121 000 | 216 000 | 152 000 | 59 000 |
Virallinen nimi
15.2.2017
Osakeyhtiö
Liperi
Katso kartallaJoensuun Perunkirjoitus
Päätoimiala
IT-konsultointi, IT-palvelut
Laitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut (62200)
Y-tunnus:
15.2.2017
Ennakkoperintärekisteri:
22.3.2021
Verohallinnon perustiedot:
27.3.2017
Kaupparekisteri:
27.3.2017
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
22.3.2021
Fides Optio Oy on perustettu vuonna 2017. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Liperi, ja pääasiallinen toimiala IT-konsultointi, IT-palvelut.
Yhtiön Fides Optio Oy liikevaihto oli 118 tuhatta ja tilikauden tulos -5 tuhatta. Liikevaihto laski 22,4%. Liikevoittoprosentti oli -3,8%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
03/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää