Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−1,3 %
−2,2 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 276 000 | 520 000 | 1 002 000 | 1 172 000 | 1 157 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −46,9 % | 0 % | 263 % | 17 % | −1,3 % |
Liiketulos, € | 67 000 | 96 000 | 152 000 | 195 000 | 192 000 |
Tilikauden tulos, € | 54 000 | 76 000 | 126 000 | 186 000 | 182 000 |
Käyttökate, % | 24,6 % | 18,5 % | 15,2 % | 16,6 % | 16,9 % |
Liikevoitto, % | 24,6 % | 18,5 % | 15,2 % | 16,6 % | 16,7 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 5 | - | 9 | 10 | 11 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 55 000 | - | 111 000 | 117 000 | 105 000 |
Virallinen nimi
7.3.2021
Osakeyhtiö
Tampere
Katso kartallaPäätoimiala
IT-konsultointi, IT-palvelut
Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus (62100)
Y-tunnus:
7.3.2021
Ennakkoperintärekisteri:
7.3.2021
Verohallinnon perustiedot:
10.3.2021
Työnantajarekisteri:
7.3.2021
Kaupparekisteri:
10.3.2021
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
7.3.2021
Aplika Oy on perustettu vuonna 2021. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Tampere, ja pääasiallinen toimiala IT-konsultointi, IT-palvelut.
Yhtiön Aplika Oy liikevaihto oli 1,16 miljoonaa ja tilikauden tulos 182 tuhatta. Liikevaihto laski 1,3%. Liikevoittoprosentti oli 16,7%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 11 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 10% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää