Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+39 %
−42 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 420 000 | 420 000 | 420 000 | 690 000 | 960 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 2,2 % | 0 % | 0 % | 64,3 % | 39,1 % |
Liiketulos, € | 176 000 | 153 000 | 151 000 | 278 000 | 466 000 |
Tilikauden tulos, € | 500 000 | 13 000 | 626 000 | 678 000 | 395 000 |
Käyttökate, % | 19,2 % | 29,8 % | 26,3 % | 40,3 % | 48,5 % |
Liikevoitto, % | 42,1 % | 36,5 % | 36 % | 40,3 % | 48,6 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 2 | 96 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 420 000 | 420 000 | 420 000 | 345 000 | 10 000 |
Virallinen nimi
18.9.2019
Osakeyhtiö
Turku
Katso kartallaPäätoimiala
Erikoiskoneet ja -laitteet
Muualla luokittelematon muiden erikoiskoneiden valmistus (28990)
Y-tunnus:
18.9.2019
Ennakkoperintärekisteri:
1.1.2020
Verohallinnon perustiedot:
26.9.2019
Kaupparekisteri:
26.9.2019
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.1.2020
Stairon Group Oy on perustettu vuonna 2019. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Turku, ja pääasiallinen toimiala Erikoiskoneet ja -laitteet.
Yhtiön Stairon Group Oy liikevaihto oli 960 tuhatta ja tilikauden tulos 395 tuhatta. Liikevaihto nousi 39,1%. Liikevoittoprosentti oli 48,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 96 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 4700% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää