Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+8,1 %
+102 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 197 000 | 1 136 000 | 1 199 000 | 1 196 000 | 1 293 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 14,1 % | −5,1 % | 5,6 % | −0,2 % | 8,1 % |
Liiketulos, € | −30 000 | 12 000 | 50 000 | 102 000 | 202 000 |
Tilikauden tulos, € | −46 000 | −11 000 | 23 000 | 84 000 | 170 000 |
Käyttökate, % | 43 % | 41,1 % | 31,8 % | 25,6 % | 28 % |
Liikevoitto, % | −2,5 % | 1,1 % | 4,2 % | 8,6 % | 15,7 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 1 197 000 | 1 136 000 | 1 199 000 | 1 196 000 | - |
Virallinen nimi
8.12.2014
Osakeyhtiö
Teuva
Katso kartallaPäätoimiala
Energiapalvelut, energian tuotanto
Lämmön, höyryn ja jäähdytyksen tuotanto ja jakelu (35300)
Y-tunnus:
8.12.2014
Ennakkoperintärekisteri:
30.9.2015
Verohallinnon perustiedot:
3.2.2015
Kaupparekisteri:
12.1.2015
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.5.2015
Teuvan Kaukolämpö Oy on perustettu vuonna 2014. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Teuva, ja pääasiallinen toimiala Energiapalvelut, energian tuotanto.
Yhtiön Teuvan Kaukolämpö Oy liikevaihto oli 1,29 miljoonaa ja tilikauden tulos 170 tuhatta. Liikevaihto nousi 8,1%. Liikevoittoprosentti oli 15,7%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää