Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+8,9 %
+1 400 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsen yksin
Liiketoiminta | 2022/06 | 2023/06 | 2024/06 | 2025/06 | 2026/06 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 1 021 000 | 943 000 | 1 181 000 | 828 000 | 902 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 26,7 % | −7,6 % | 25,2 % | −29,9 % | 8,9 % |
Liiketulos, € | 165 000 | −147 000 | 317 000 | 21 000 | 85 000 |
Tilikauden tulos, € | 130 000 | −155 000 | 278 000 | 4 000 | 60 000 |
Käyttökate, % | 21 % | −10,8 % | 29,7 % | 12,4 % | 17,8 % |
Liikevoitto, % | 16,3 % | −15,6 % | 26,9 % | 2,6 % | 9,4 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 1 021 000 | 943 000 | 1 181 000 | 828 000 | - |
Virallinen nimi
29.5.1997
Osakeyhtiö
Laitila
Katso kartallaPäätoimiala
Elintarvikkeet
Vihannekset, hedelmät ja marjat
Vihannesten ja melonien, juuresten ja mukulakasvien viljely avomaalla pois lukien perunan viljely (01131)
Y-tunnus:
19.5.1997
Ennakkoperintärekisteri:
16.5.1997
Verohallinnon perustiedot:
19.5.1997
Kaupparekisteri:
29.5.1997
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
1.10.2000
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.5.1997
Agaricus Oy on perustettu vuonna 1997. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Laitila, ja pääasiallinen toimiala Elintarvikkeet.
Yhtiön toinen toimiala on vihannekset, hedelmät ja marjat.
Yhtiön Agaricus Oy liikevaihto oli 902 tuhatta ja tilikauden tulos 60 tuhatta. Liikevaihto nousi 8,9%. Liikevoittoprosentti oli 9,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää