Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−6,1 %
+113 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 229 000 | 181 000 | 200 000 | 342 000 | 321 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 61,3 % | −21 % | 10,5 % | 71 % | −6,1 % |
Liiketulos, € | 15 000 | 19 000 | 18 000 | 24 000 | 32 000 |
Tilikauden tulos, € | 11 000 | 15 000 | 7 000 | 8 000 | 17 000 |
Käyttökate, % | 17,3 % | 15,2 % | 8,1 % | 7,1 % | 7,5 % |
Liikevoitto, % | 6,7 % | 10,8 % | 9,3 % | 7,1 % | 10,2 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | - | - | 1 | 3 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 229 000 | - | - | 342 000 | 107 000 |
Virallinen nimi
21.2.2011
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaPäätoimiala
Elintarviketukku
Elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa (46390)
Y-tunnus:
15.2.2011
Ennakkoperintärekisteri:
15.2.2011
Verohallinnon perustiedot:
23.2.2011
Työnantajarekisteri:
16.11.2018
Kaupparekisteri:
21.2.2011
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
10.2.2011
Global Vending Oy on perustettu vuonna 2011. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Elintarviketukku.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Global vending Oy.
Yhtiön Global Vending Oy liikevaihto oli 321 tuhatta ja tilikauden tulos 17 tuhatta. Liikevaihto laski 6,1%. Liikevoittoprosentti oli 10,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
03/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 3 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 200% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää