Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+13 %
+40 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 109 000 | 296 000 | 138 000 | 136 000 | 153 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 16 % | 171,6 % | −53,4 % | −1,4 % | 12,5 % |
Liiketulos, € | 20 000 | 89 000 | 12 000 | 42 000 | 42 000 |
Tilikauden tulos, € | 15 000 | 70 000 | 8 000 | 30 000 | 42 000 |
Käyttökate, % | 22,9 % | 32,9 % | 13,3 % | 36,4 % | 30,9 % |
Liikevoitto, % | 18,5 % | 30,2 % | 8,9 % | 31,6 % | 27,6 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 109 000 | 296 000 | 138 000 | 136 000 | 153 000 |
Virallinen nimi
23.3.2018
Osakeyhtiö
Lahti
Katso kartallaPäätoimiala
Talonrakentaminen (41000)
Y-tunnus:
23.3.2018
Ennakkoperintärekisteri:
1.4.2018
Verohallinnon perustiedot:
23.5.2018
Työnantajarekisteri:
1.4.2018
Kaupparekisteri:
23.5.2018
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.4.2018
Saumatalo Oy on perustettu vuonna 2018. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Lahti, ja pääasiallinen toimiala Elementtisaumaus.
Yhtiön muut toimialat ovat julkisivuremontti, rakennusliike, rakennussaneeraus.
Yhtiön Saumatalo Oy liikevaihto oli 153 tuhatta ja tilikauden tulos 42 tuhatta. Liikevaihto nousi 12,5%. Liikevoittoprosentti oli 27,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
03/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää