Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+3,4 %
+376 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 302 000 | 552 000 | 447 000 | 527 000 | 545 000 |
Liikevaihdon muutos, % | −17,7 % | 82,8 % | −19 % | 17,9 % | 3,4 % |
Liiketulos, € | 112 000 | 148 000 | 68 000 | 66 000 | 229 000 |
Tilikauden tulos, € | 73 000 | 151 000 | 31 000 | 42 000 | 200 000 |
Käyttökate, % | 47,8 % | 33,8 % | 23,5 % | 19,4 % | 50,4 % |
Liikevoitto, % | 37,3 % | 26,9 % | 15,4 % | 12,6 % | 42,2 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | - | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 302 000 | - | 447 000 | 527 000 | 545 000 |
Virallinen nimi
27.8.2015
Osakeyhtiö
Kiuruvesi
Katso kartallaPäätoimiala
Eläinten kasvatus, eläinten jalostus
Muun nautakarjan ja puhvelien kasvatus (01420)
Y-tunnus:
27.8.2015
Ennakkoperintärekisteri:
4.9.2015
Verohallinnon perustiedot:
7.9.2015
Kaupparekisteri:
4.9.2015
Arvonlisäverovelvollisuus:
Alkutuottajana ja/tai kuvataiteilijana arvonlisäverovelvollinen:
4.9.2015
Pauti Oy on perustettu vuonna 2015. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Kiuruvesi, ja pääasiallinen toimiala Eläinten kasvatus, eläinten jalostus.
Yhtiön Pauti Oy liikevaihto oli 545 tuhatta ja tilikauden tulos 200 tuhatta. Liikevaihto nousi 3,4%. Liikevoittoprosentti oli 42,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää