Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−10 %
+29 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 158 000 | 242 000 | 199 000 | 213 000 | 191 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 28,5 % | 53,2 % | −17,8 % | 7 % | −10,3 % |
Liiketulos, € | 33 000 | 193 000 | 156 000 | 97 000 | 75 000 |
Tilikauden tulos, € | 18 000 | 156 000 | 131 000 | 75 000 | 97 000 |
Käyttökate, % | 14,6 % | 45,4 % | 45,8 % | 28 % | 21,9 % |
Liikevoitto, % | 21,2 % | 80,3 % | 79 % | 45,7 % | 39,5 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 158 000 | 242 000 | 199 000 | 213 000 | 191 000 |
Virallinen nimi
25.2.2016
Osakeyhtiö
Tervola
Katso kartallaPäätoimiala
Eläinten kasvatus, eläinten jalostus
Muun nautakarjan ja puhvelien kasvatus (01420)
Y-tunnus:
25.2.2016
Ennakkoperintärekisteri:
25.2.2016
Verohallinnon perustiedot:
7.3.2016
Työnantajarekisteri:
25.2.2016
Kaupparekisteri:
2.3.2016
Arvonlisäverovelvollisuus:
Alkutuottajana arvonlisäverovelvollinen:
1.4.2023
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
25.2.2016
Lahdentila Oy on perustettu vuonna 2016. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Tervola, ja pääasiallinen toimiala Eläinten kasvatus, eläinten jalostus.
Yhtiön Lahdentila Oy liikevaihto oli 191 tuhatta ja tilikauden tulos 97 tuhatta. Liikevaihto laski 10,3%. Liikevoittoprosentti oli 39,5%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää