Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−0,8 %
−43 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/06 | 2023/06 | 2024/06 | 2025/06 | 2026/06 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 787 000 | 1 016 000 | 874 000 | 853 000 | 846 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 10,5 % | 29,1 % | −14 % | −2,4 % | −0,8 % |
Liiketulos, € | 227 000 | 255 000 | 221 000 | 200 000 | 106 000 |
Tilikauden tulos, € | 194 000 | 175 000 | 152 000 | 145 000 | 83 000 |
Käyttökate, % | 42,1 % | 36,6 % | 39,1 % | 36,3 % | 24,7 % |
Liikevoitto, % | 28,9 % | 25,2 % | 25,4 % | 23,5 % | 12,6 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 787 000 | 1 016 000 | 874 000 | 853 000 | 846 000 |
Virallinen nimi
3.6.2014
Osakeyhtiö
Ilmajoki
Katso kartallaPäätoimiala
Eläinten kasvatus, eläinten jalostus
Sikojen ja porsaiden kasvatus porsastuotantoa varten (01461)
Y-tunnus:
3.6.2014
Ennakkoperintärekisteri:
1.7.2014
Verohallinnon perustiedot:
2.7.2014
Työnantajarekisteri:
1.7.2014
Kaupparekisteri:
1.7.2014
Arvonlisäverovelvollisuus:
Alkutuottajana ja/tai kuvataiteilijana arvonlisäverovelvollinen:
1.7.2014
Aidasmaa Oy on perustettu vuonna 2014. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Ilmajoki, ja pääasiallinen toimiala Eläinten kasvatus, eläinten jalostus.
Yhtiön Aidasmaa Oy liikevaihto oli 846 tuhatta ja tilikauden tulos 83 tuhatta. Liikevaihto laski 0,8%. Liikevoittoprosentti oli 12,6%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
06/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää