Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+2,6 %
−73 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Toimitusjohtaja yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/02 | 2023/02 | 2024/02 | 2025/02 | 2026/02 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 352 000 | 310 000 | 337 000 | 342 000 | 351 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 13,2 % | −11,9 % | 8,7 % | 1,5 % | 2,6 % |
Liiketulos, € | 36 000 | 1 000 | 46 000 | 45 000 | 12 000 |
Tilikauden tulos, € | 30 000 | 1 000 | 37 000 | 37 000 | 10 000 |
Käyttökate, % | 10,7 % | 0,6 % | 13,8 % | 13,3 % | 3,5 % |
Liikevoitto, % | 10,5 % | 0,4 % | 13,8 % | 13,2 % | 3,4 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 352 000 | 310 000 | 337 000 | 342 000 | 351 000 |
Virallinen nimi
1.1.1981
Osakeyhtiö
Raahe
Katso kartallaPäätoimiala
Autoliike
Autojen ja kevyiden moottoriajoneuvojen vähittäiskauppa (47811)
Y-tunnus:
19.3.1981
Ennakkoperintärekisteri:
1.3.1995
Verohallinnon perustiedot:
19.3.1981
Työnantajarekisteri:
1.3.1981
Kaupparekisteri:
29.10.1981
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.6.1994
Takalon Automyynti Oy on perustettu vuonna 1981. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Raahe, ja pääasiallinen toimiala Autoliike.
Yhtiön Takalon Automyynti Oy liikevaihto oli 351 tuhatta ja tilikauden tulos 10 tuhatta. Liikevaihto nousi 2,6%. Liikevoittoprosentti oli 3,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
02/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää