Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−26 %
−31 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet ja toimitusjohtaja kukin yksin
Liiketoiminta | 2022/03 | 2023/03 | 2024/03 | 2025/03 | 2026/03 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 115 000 | 52 000 | 3 640 000 | 6 085 000 | 4 474 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 155,6 % | −54,8 % | 6 900 % | 67,2 % | −26,5 % |
Liiketulos, € | 7 000 | 47 000 | 152 000 | 276 000 | 186 000 |
Tilikauden tulos, € | 5 000 | 38 000 | 103 000 | 200 000 | 138 000 |
Käyttökate, % | 6,1 % | 92,5 % | 4,2 % | 4,5 % | 4,2 % |
Liikevoitto, % | 6,1 % | 92,5 % | 4,2 % | 4,5 % | 4,2 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | - | - | 1 | 1 | 2 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | - | - | 3 640 000 | 6 085 000 | 2 237 000 |
Virallinen nimi
4.4.2014
Osakeyhtiö
Kankaanpää
Katso kartallaPäätoimiala
Autoliike
Kuorma-autojen ja muiden raskaiden moottoriajoneuvojen tukkukauppa (46712)
Y-tunnus:
26.3.2014
Ennakkoperintärekisteri:
26.3.2014
Verohallinnon perustiedot:
4.4.2014
Työnantajarekisteri:
1.2.2023
Kaupparekisteri:
4.4.2014
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.9.2018
Suomen Bussikauppa Oy on perustettu vuonna 2014. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Kankaanpää, ja pääasiallinen toimiala Autoliike.
Yhtiön Suomen Bussikauppa Oy liikevaihto oli 4,47 miljoonaa ja tilikauden tulos 138 tuhatta. Liikevaihto laski 26,5%. Liikevoittoprosentti oli 4,2%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
03/2026 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 2 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 100% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää