Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
+3,9 %
+1,9 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2022/01 | 2023/01 | 2024/01 | 2025/01 | 2026/01 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 203 000 | 225 000 | 251 000 | 334 000 | 347 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 12,8 % | 10,8 % | 11,6 % | 33,1 % | 3,9 % |
Liiketulos, € | −16 000 | 4 000 | 23 000 | 53 000 | 63 000 |
Tilikauden tulos, € | −15 000 | 3 000 | 23 000 | 53 000 | 54 000 |
Käyttökate, % | −7,1 % | 1,9 % | 9,3 % | 16,2 % | 18,5 % |
Liikevoitto, % | −7,4 % | 1,8 % | 9,2 % | 16,1 % | 18,4 % |
Maksuvalmius | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 203 000 | 225 000 | 251 000 | 334 000 | - |
Virallinen nimi
16.7.2003
Osakeyhtiö
Kerava
Katso kartallaAskarelli
Päätoimiala
Askartelutarvikkeet
Muu muualla luokittelematon kulttuuri- ja vapaa-ajan tuotteiden vähittäiskauppa (47699)
Y-tunnus:
8.7.2003
Ennakkoperintärekisteri:
4.8.2003
Verohallinnon perustiedot:
23.7.2003
Kaupparekisteri:
16.7.2003
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
4.8.2003
Askarelli on perustettu vuonna 2003. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Kerava, ja pääasiallinen toimiala Askartelutarvikkeet.
Viralliselta nimeltään yhtiö on Taimo Oy.
Yhtiön Askarelli liikevaihto oli 347 tuhatta ja tilikauden tulos 54 tuhatta. Liikevaihto nousi 3,9%. Liikevoittoprosentti oli 18,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2026.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää