Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−26 %
−63 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 8 175 000 | 4 704 000 | 5 376 000 | 4 989 000 | 3 696 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 49,6 % | −42,5 % | 14,3 % | −7,2 % | −25,9 % |
Liiketulos, € | 272 000 | 128 000 | 788 000 | 518 000 | 125 000 |
Tilikauden tulos, € | 256 000 | 126 000 | 628 000 | 418 000 | 153 000 |
Käyttökate, % | 3,3 % | 2,7 % | 14,7 % | 10,4 % | 3,4 % |
Liikevoitto, % | 3,3 % | 2,7 % | 14,7 % | 10,4 % | 3,4 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 2 044 000 | 1 176 000 | 1 344 000 | 998 000 | 616 000 |
Virallinen nimi
11.7.2007
Osakeyhtiö
Helsinki
Katso kartallaBornicon & Salming
Päätoimiala
Alkoholijuomat, viinit ja oluet
Juomien tukkukauppa (46340)
Y-tunnus:
29.6.2007
Ennakkoperintärekisteri:
3.7.2007
Verohallinnon perustiedot:
17.7.2007
Työnantajarekisteri:
1.7.2007
Kaupparekisteri:
11.7.2007
Arvonlisäverovelvollisuus:
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
1.7.2007
Galatea Beverages Oy on perustettu vuonna 2007. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Helsinki, ja pääasiallinen toimiala Alkoholijuomat, viinit ja oluet.
Yhtiön Galatea Beverages Oy liikevaihto oli 3,7 miljoonaa ja tilikauden tulos 153 tuhatta. Liikevaihto laski 25,9%. Liikevoittoprosentti oli 3,4%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 6 työntekijää. Työntekijämäärä kasvoi 20% edelliseltä tilikaudelta.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää