Päätoimipaikka
Yrityskuvaus ei saatavilla.
−0,6 %
+15 %
Pitkän aikavälin luottoluokitus
C
AAA
Luottoluokitus
Yrityksen tilinpäätöstietojen perusteella arvioitava pitkän aikavälin luottoluokitus.
Lyhyen aikavälin maksukäyttäytyminen ja luottoriski
1
5
Riskitaso
Perintään siirtyneet laskut
(viim. 6kk)
...joista avoimia
...joista maksettu
Kuuden kuukauden perintätietoihin perustuva arvio yrityksen luottoriskitasosta sekä Intrumille perintään siirtyneiden, avoimien ja maksettujen laskujen määrä.
Finder Pro Luotto avaa yrityksen luottotiedot. Hallitse luottoriskejä ja varmista yrityksen maksukyky.
Päättäjätietoa ei ole saatavilla
Hallituksen puheenjohtaja ja toimitusjohtaja kumpikin yksin ja hallituksen jäsenet kaksi yhdessä
Liiketoiminta | 2021/12 | 2022/12 | 2023/12 | 2024/12 | 2025/12 |
|---|---|---|---|---|---|
Liikevaihto, € | 462 000 | 358 000 | 365 000 | 315 000 | 313 000 |
Liikevaihdon muutos, % | 6,9 % | −22,5 % | 2 % | −13,7 % | −0,6 % |
Liiketulos, € | 118 000 | 45 000 | 67 000 | 33 000 | 37 000 |
Tilikauden tulos, € | 94 000 | 36 000 | 53 000 | 26 000 | 30 000 |
Käyttökate, % | 25,8 % | 12,8 % | 18,7 % | 10,7 % | 12,2 % |
Liikevoitto, % | 25,6 % | 12,7 % | 18,6 % | 10,6 % | 12,1 % |
Maksuvalmius | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
Henkilöstö | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Liikevaihtoa per henkilö, € | 462 000 | 358 000 | 365 000 | 315 000 | 313 000 |
Virallinen nimi
22.7.2019
Osakeyhtiö
Rauma
Katso kartallaPäätoimiala
Agentuuriliike
Muu erikoistunut agentuuritoiminta (46180)
Y-tunnus:
22.7.2019
Ennakkoperintärekisteri:
22.7.2019
Verohallinnon perustiedot:
23.7.2019
Kaupparekisteri:
23.7.2019
Arvonlisäverovelvollisuus:
Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta:
22.9.2020
Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen:
22.7.2019
Finkonia Oy on perustettu vuonna 2019. Se on osakeyhtiö, jonka kotipaikka on Rauma, ja pääasiallinen toimiala Agentuuriliike.
Yhtiön Finkonia Oy liikevaihto oli 313 tuhatta ja tilikauden tulos 30 tuhatta. Liikevaihto laski 0,6%. Liikevoittoprosentti oli 12,1%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2025.
12/2025 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 1 työntekijä. Työntekijämäärä pysyi samana verrattuna edelliseen tilikauteen.
Hyödynnä laajat hakutyökalut ja seuraa tarkasti juuri sinulle tärkeitä yrityksiä.
Lue lisää